zorganizuj sobie zycie

Historia

ONA ma ochotę się rozpłakać. Szefowa w pracy objechała ją za źle wykonaną pracę, koleżanka obraziła się, bo nie dotarła na czas na spotkanie, ze szkoły dzwonili, że córka nabroiła i jeszcze pokłóciła się z mężem. Po prostu koszmarny dzień.

Komentarz

Każda z nas ma swoje gorsze chwile. Wszystko wtedy się sypie a jedno nieszczęście pociąga za sobą drugie. Ktoś zajedzie Ci drogę, potem ubłocisz sobie kurtkę a potem, to już leci. Najgorsze są chyba te ponure myśl, które krążą po naszych głowach i sprawiają, że widzimy świat w czarnych kolorach. Żadne pozytywne myślenie wtedy nie pomaga, bo jesteśmy sfokusowane na same przykrości, których doświadczyłyśmy, co powoduje, że tych przykrości mamy coraz więcej. Co wtedy robić? Jak doprowadzić się do porządku?

Mnie pomaga coś bardzo banalnego a mianowicie SEN. Kiedy się porządnie wyśpię, świat wygląda inaczej. Patrzę wtedy z dystansem na otoczenie i wracam do swoich pozytywnych myśli. Wypoczęta, mogę trzeźwo spojrzeć na swoje problemy i znaleźć dla nich rozwiązanie. W te gorsze dni, przeznaczam sporo czasu na odpoczynek i robienie przyjemnych i kompletnie niepraktycznych rzeczy np.oglądanie komediowych seriali lub fajnych ciuchów w necie.

Co robię, kiedy nie mam możliwości zrobienia sobie drzemki? Nakładam na uszy słuchawki z ulubioną muzyką i uprzedzam otoczenie, że potrzebuję pół godziny dla siebie. Unikam także rozmów z kimkolwiek, żeby się nie pokłócić. Także z ulubionymi koleżankami. To tak prewencyjnie, dla zachowania dobrych relacji 🙂 I daję sobie jeden wieczór na użalanie się nad sobą. Bo nie jestem idealna.

Pytania na dziś

A co Ty robisz, kiedy jest Ci źle? Co pomaga Ci wrócić do równowagi? Co robisz, żeby nie przenieść na innych swojego złego nastroju?

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

1 komentarz dla “Wszystko jest beznadziejne!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *