zorganizuj sobie zycie

Historia

Ciągle chce mi się jeść – pomyślała Ona, sięgając po kolejną gruszkę. Była głodna jak diabli, ale obiecała sobie, że od dzisiaj się odchudza. Odkąd skończyło się lato, przytyła 2 kg, mimo, że jadła sporo sałatek, jogurtów i innych, lekkostrawnych rzeczy. 

Komentarz

Zacznij i zakończ dzień czymś ciepłym: herbatą, kakao, kawą, ciepłym naleśnikiem lub domową pizzą. Zimne jogurty i płatki z zimnym mlekiem wychładzają organizm i mogą sprawić, że ciągle będzie Ci się chciało jeść. Podobnie wygląda sprawa z obiadem i innymi posiłkami – ciepła zupa zapełni Twój żołądek na kilka godzin. Po zwykłej kanapce będziesz za chwilę głodna.

Które produkty warto jeść, kiedy na dworze jest zimno? Fajnie opisuje to  Sztuka Odżywiania.

Miłej lektury!

Pytania na dziś

Co ciepłego dziś zjadłeś? Czy regularnie jesz obiady? Czy jesienną porą częściej sięgasz po wodę czy po herbatę?

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

9 komentarzy dla “Oszukaj swój głód!”

  1. Od kiedy jest zimno, woda poszła w odstawkę. Pije herbatę orientalną i imbirową. (chociaż z pierwszej ciąży zaczekam się, że imbiru już do ust nie wezmę),
    Staram się jeść z dziećmi ciepłe śniadania a obiad, a w szczególności zupa musi być codziennie.

  2. Zaczynam dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną, dopiero pół godziny później śniadanie. Natomiast słyszałam, ze picie zimnej wody sprzyja odchudzaniu, bo organizm zużywa energię na jej ogrzanie – na ile to prawda? Nie wiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *