nie-lacz-przyjazni-z-biznesem

Historia

Byli sami w obcym mieście, z kasą było krucho, mieli małe dziecko. Ona chciała im pomóc. Poleciła ich swojemu wieloletniemu Klientowi do obsługi Social Media. Miały być tylko media społecznościowe, zawarli dżentelmeńską umowę. Przy świadkach. Po dwóch latach okazało się, że chcieli więcej. Przedstawili dodatkową ofertę na rzeczy, które Ona już robiła lub zamierzała zrealizować w ciągu najbliższego roku. Kiedy zapytała o co chodzi, usłyszała, że to część działań w Social Media. Umowa dżentelmeńska przestała działać w jednej chwili.

Komentarz

Praca z rodziną lub przyjaciółmi w szybki sposób może zniszczyć dobre relacje. Jeśli Ci na nich zależy, nie łącz przyjaźni z biznesem. Chyba, że już na początku ustalisz PISEMNIE zasady, według których będziecie funkcjonowali na gruncie zawodowym. I będziecie ich oboje przestrzegać.

 

 

 

 

 

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

4 komentarzy dla “Nie łącz przyjaźni z biznesem”

  1. Przeżyłam to na własnej skórze. Umowa dżentelmeńska, rodzina… Doświadczenie było bardzo bolesne, zainwestowana praca i lata nie wrócą ale jestem dużo mądrzejsza. Podniosłam się i idę dalej. I wierzę, że karma wraca…

    1. Agnieszko, bardzo mi przykro 🙁 Fajne jest to, że wyciągnęłaś wnioski. I że się nie podajesz i idziesz do przodu 🙂

  2. Dokładnie, zawsze trzeba mieć spisane zasady- szczególnie z rodziną i znajomymi. Znajomym trzeba jasno postawić granice- gdzie jest swobodna rozmowa na temat mojego biznesu a gdzie zaczyna się już sprzedaż mojej usługi za którą liczę sobie tyle i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *