kto-z-kim-przestaje

Historia

JEGO kolega z pracy ciągle narzeka. Ledwie wejdzie do biura a już zrzędzi. Że dużo pracy, że żona okropna a klienci niewdzięczni. Narzekanie ubarwia przekleństwami.

Po każdym spotkaniu z przyjaciółką, ONA czuje się wypalona. Wyszła ‚na miasto’ po to, żeby się rozerwać a wróciła padnięta. Pomimo tego, że lubi swoją koleżankę ma wrażenie, że ta wysysa z niej resztki życia. Podczas dwugodzinnego spotkania, cały czas słuchała monologu przyjaciółki.

Komentarz

W mojej rodzinie często słyszałam, że lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż odwrotnie. Dlaczego? Bo nigdy nie staniemy się kimś wielkim, jeśli będą nas otaczać mali ludzie. Warto więc przebywać z ludźmi lepszymi od siebie – to motywuje. I do pracy i do walki z własnymi słabościami. Przebywając z gorszymi, będziemy mogli co najwyżej chełpić się swoimi sukcesami, ale nigdy nie pójdziemy krok dalej.

Chodzi o to, aby spotykać się z ludźmi, którzy wnoszą coś pozytywnego do naszego życia i przy których ciągle chce nam się więcej i więcej oraz unikać narzekaczy, frustratów i innych emocjonalnych wampirów, którzy ciągle użalają się nad swoim losem i ściągają nas w dół.
Przebywając z narzekaczami, sami będziemy narzekać. Obcując z optymistami – będziemy się częściej uśmiechać. To, z kim przestajemy ma ogromny wpływ na nasze życie. Także w pracy.

Co jednak zrobić, kiedy wśród naszych najbliższych są sami narzekacze? Opcje są dwie: powiedz im, że takie narzekanie Cię denerwuje i poinformuj ich, aby w Twoim towarzystwie tego nie robili lub po prostu ogranicz Wasze kontakty do minimum. Nawet, jeśli są najbliższą rodziną. A co jeśli Wasz partner jest tym narzekaczem? Pomóż mu poszukać przyczyn pewnych zachowań, przeanalizować  schedy po rodzicach i wspieraj w działaniach. O ile oczywiście będzie tego chciał. A co w sytuacji, jeśli nie będzie tego chciał? Możesz się z Nim męczyć lub znaleźć innego. Takiego, któremu będzie się chciało.

Pytania na dziś:

Czy masz w swoim otoczeniu osoby, które ściągają Cię w dół? Które zachowania Twoich bliskich wpływają destrukcyjnie na Twoje zachowanie? Czy naśladujesz ich nawyki?

 

 

 

 

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

1 komentarz dla “Kto z kim przestaje, takim się staje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *