zorganizuj sobie zycie

Historia

ONA weszła do domu teściów. – Twoja Matka z pewnością znowu będzie zrzędzić – szepnęła do męża. Nie myliła się. Jeszcze nawet nie siedli do stołu, a teściowa zaczęła narzekać. Tak, jak ONA przewidziała.

Komentarz

Nasze myśli wpływają na nasze ciało i umysł. Myśląc: ‚Jestem super’ robisz rzeczy, które są super. Myśląc: ‘Jestem beznadziejny’ – robisz coraz bardziej beznadziejne rzeczy, które utwierdzają Cię w przekonaniu, że faktycznie jesteś beznadziejny. Od naszych myśli zależą nie tylko nasze emocje, ale także nasze zachowanie. Te myśli, w które wierzymy prędzej czy później się zrealizują. To, w co nie wierzymy nie będzie miało na nas żadnego wpływu.

Myśląc, że jesteś gruba, zaczniesz jeść niezdrowe rzeczy, po których z pewnością przytyjesz. Myśląc o sobie, jak o atrakcyjnej dziewczynie, będziesz robiła wszystko, żeby taką być.

Wmówić można sobie wszystko. Począwszy od atrakcyjności, skończywszy na fajnej pracy i super związku. Chociaż samo pozytywne nastawienie oczywiście nie wystarczy. Dopełnieniem jest weryfikacja naszych potrzeb, umiejętności, dobrze skonstruowany plan i konsekwencja w działaniu. No bo nie zostaniemy baletnicą w wieku 35 lat ani zawodowym piłkarzem, mając lat 20. Ale możemy za to być atrakcyjne, stworzyć fajny związek, wychować nieźle dzieci i otaczać się cudownymi ludźmi.

Pytania na dziś:

Czy myślisz o sobie w negatywny sposób? Czy wyobrażasz sobie rodzinne kłótnie? Czy projektujesz wizje niefajnych sytuacji, które mogą się przydarzyć w Twoim życiu? (nie mylmy z przewidywaniem). Czy wierzysz w to, że jesteś fajną laską? I co robisz, żeby nią się stać?

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

13 komentarzy dla “Wyobraź sobie…”

  1. W moim życiu było tyle niefajnych sytuacji, że czasem przychodzi moment kiedy trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek sytuacje pozytywne 🙂 Ale grunt to się nie poddawać i nawet gdy jest bardzo źle próbować iść do przodu 🙂

  2. Ten przykład o całkach trochę do mnie nie przemawia, bo tematy pytań są poza kwestią wyborów i działania autora myśli :).
    Jednak całkowicie się zgadzam z resztą postu! I zadziwiające jest to, że naprawdę się tak dzieje – przyciągamy dobre rzeczy swoimi myślami. To nawet nie jest trudne :).

  3. Dokładnie! Powinniśmy myśleć pozytywnie. Mamy ogromny wpływ na naszą rzeczywistość 🙂 Ciągłe czarnowidzenie to ściąganie na siebie tzw. samospełniającej się przepowiedni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *