zorganizuj sobie zycie

Historia

ONA była smutna. Kiedy ON zapytał, co się dzieje, ONA powiedziała, że nic. Chociaż działo się i to dużo. ON uznał, że wszystko jest ok. ONA chodziła jednak nabzdyczona po domu, demonstracyjnie przewracając oczami, w szlafroku. Z miną na tyle zbolałą,  żeby wszyscy zauważyli. Jak jest JEJ źle.

Komentarz

Kiedy jest nam źle i o tym mówimy, dajemy bliskim osobom szansę na to, żeby nam pomogli, żeby przy nas byli. Żebyśmy się wygadali i żeby nam przeszło.

Kiedy zamykamy się w sobie, nie osiągamy nic. Kisimy się ze swoimi, czarnymi myślami i mamy wrażenie, że jesteśmy sami. Że nikt o nas nie dba. Że nikomu na nas nie zależy. Tracą też nasi bliscy, bo kiedy nie rozmawiamy z nimi o tym, co nas boli, czują się odtrąceni i niepotrzebni. A nikt nie chce się tak czuć.

Pytania na dziś

Czy wiesz, że robienie z siebie cierpiętnika/cierpiętnicy może wywołać efekt odwrotny od założonego? Że może wzbudzać w bliskich osobach nie litość, ale złość? Czy wiesz, w jaki sposób pocieszyć bliską Ci osobę? Czy mówisz o tym, jak Ty chcesz być pocieszony? Czy wiecie, co robić, kiedy jest Wam źle?

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

8 komentarzy dla “Jestem taka nieszczęśliwa …….”

  1. Pod maską ”nieszczęśliwej księżniczki” jest komunikat: zajmij się mną, przytul mnie, potwierdź, że jestem najbardziej pokrzywdzoną osobą na świecie, ale najpierw mnie ”zdobądź”, moja uwagę i czas, bo gdy mam zły dzień nie wszyscy mogą dostąpić zaszczytu przebywania ze mną 😉 🙂 🙂 Prawda czy przesada?

    1. Oj tak! Często jest tak, że chcemy zostać przytulone, ale nasza niezależność i wewnętrzna Zosia-Samosia sprawiają, że o tym nie mówimy. Bo chcemy same sobie poradzić. Tylko nie wiadomo po co i na co. Bo przecież wspólnie szybciej poradzimy sobie ze smutkiem i czarnymi myślami.

  2. Cały czas jakoś trudno mi uwierzyć, że ludzie tak robią. Czują się źle, a mówią, że wszystko jest w porządku. Skąd niby ta druga osoba ma wiedzieć co jest grane, przecież nie siedzi w naszej głowie.

  3. Mi się wydaje, że takie zachowanie kobiety ma czasem na celu „ukaranie” faceta. Chcą żeby poczuł się źle, żeby był nieszczęśliwi. Myślą sobie: zobacz jaka jestem nieszczęśliwa przez to co zrobiłeś….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *