jestem-spozniony

Historia

ONA jedzie na spotkanie. Miało odbyć się o 10, ale patrząc na zegarek już teraz widzi, że nie zdąży. Za późno wyszła z domu, na domiar złego cała droga jest zakorkowana. I jeszcze ta plama na bluzce. – Przykryję ją żakietem – myśli.  Jest głodna, bo nie zjadła śniadania. Kiedy dzwoni mąż, z pytaniem, czy widziała jego krawat, wpada w złość. – Pilnuj sobie sam swoich rzeczy! – wykrzykuje i rzuca słuchawką, klnąc pod nosem. Jest wściekła. Wściekła, bo znowu będzie spóźniona.

Komentarz

Skoro jesteś już spóźniona to, czy będziesz się tym denerwować czy nie to i tak niczego nie zmieni. Możesz jedynie pokłócić się z tego powodu z najbliższymi lub zapłacić mandat za zbyt szybką jazdę. Na następny raz zrób sobie zapas czasowy tak, żeby być punktualnie w danym miejscu. A teraz się uspokój i zrelaksuj. I zaplanuj kolejny dzień. Aby jutro nigdzie się nie spieszyć.

 • Wypisz na kartce, ile minut zajmują Ci wszystkie czynności, które musisz wykonać przed spotkaniem? (prysznic, mycie i suszenie włosów, mycie zębów, makijaż, szykowanie ciuchów, zakup prezentów, przygotowanie jedzenia do pracy  itp).
 • Określ, ile czasu zajmuje Ci dojazd, z uwzględnieniem ewentualnych korków?
 • Zsumuj całość, dzięki czemu obliczysz, ile wcześniej powininnaś zacząć się zbierać tak, aby być o czasie.
 • Kartkę z rozpiską powieś na lodówce i kontroluj czas, wykonując daną czynność.

Weź pod uwagę fakt, że niektóre z tych rzeczy możesz zrobić poprzedniego dnia np. przygotować jedzenie do pracy, umyć włosy, przyszykować sobie ciuchy. Dzięki temu unikniesz chaosu i zaczniesz dzień spokojnie.

Pytania na dziś

Czy wiesz, ile czasu potrzebujesz na poszczególne czynności dnia? Co robisz, żeby być punktualną?

 

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

10 komentarzy dla “Jestem spóźniona!”

  1. Pytanie, dlaczego boją się spóźnić?
   Chcą być idealni za wszelką cenę czy jest to dla Nich wyraz szacunku do drugiej osoby?

   Co zrobić, jeśli to inni się spóźniają a my na nich czekamy?

   Wyznacz granice. 15 minutowe spóźnienia są dopuszczalne, przy dłuższych zastanów się, co możesz z tym zrobić. Jeżeli jest to jednorazowa sytuacja, ktoś Cię o niej uprzedził , to jest ok. Jeśli natomiast spóźnienie nie wynika z losowego zdarzenia a dana osoba notorycznie się spóźnia to może znaczyć, że nie przykłada zbyt dużej wagi do spotkania z Tobą albo jest po prostu roztrzepana. Bez względu na przyczynę, zastanów się, na ile czas jest dla Ciebie cenny.

   Pomijając powyższe, w naszym życiu często zdarzają się sytuacje, kiedy musimy czekać np. na lekarza, w jakimś urzędzie lub nawet na Poczcie. Warto zadbać o to, żeby się nie nudzić i wykorzystać dany czas, robiąc różne rzeczy. Czytać książkę, słuchać muzyki lub zrobić sobie prasówkę na telefonie.

 1. Bycie punktualnym jest ważne – stanowi pewne świadectwo o nas samych. Gdy jesteśmy punktualni, to inni traktują nas poważniej, jesteśmy więc przez nich lepiej odbierani i chętnie decydują się z nami na dalszą współpracę. A brak punktualności wprowadza zakłopotanie, brak zaufania i niepewność. Staram się być znany z punktualności, aby moi klienci docenili moje usługi i skorzystali z nich nie tylko raz, ale wielokrotnie 🙂

 2. Bardzo nie lubię się spóźniać. Dla mnie to oznaka braku szacunku dla drugiej osoby. Jeśli już się spóźnię – zawsze informuję osobę, która będzie na mnie czekać.

  1. No ale właśnie przy dzieciach trzeba mieć skalkulowane, ile czasu potrzeba na pozbieranie się przed wyjściem do przedszkola czy szkoły, ile czasu mamy na prace i ile czasu zajmuje nam robienie posiłków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *