zorganizuj sobie zycie

Historia.

On leży w szpitalnej sali. Ma raka. Jeszcze kilka tygodni temu był zadowolonym z życia singlem, który pracował, bawił się i był wolny. Teraz, przykuty do szpitalnego łóżka uzależniony jest od dobrej woli pielęgniarek i lekarzy, dla których jest kolejnym, medycznym przypadkiem.

Odkąd urodziły się dzieci, Ona na nic nie miała czasu. Także na zrobienie podstawowych badań. – Gdybym chociaż zrobiła OB – pluła sobie w brodę, kiedy dowiedziała się, że zaatakował ją nowotwór. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma kontaktu z dziećmi. Maluchów nie wpuszczają do szpitala.

Komentarz

Kupujesz nową obudowę telefonu, żeby zabezpieczyć go przed upadkiem? Robisz regularnie przegląd swojego auta? Ubezpieczasz dom od zdarzeń losowych? A jak dbasz o siebie?

Nierzadko łatwiej nam wydać kasę na nową kurtkę lub fajny gadżet niż na badania dla nas samych. A przecież nawet najfajniejszy ciuch nie da nam szczęścia, jeśli będziemy chorzy. Warto więc robić regularnie badania, żeby zachować w należytym stanie nasze zdrowie. Brzmi banalne? To pomyśl, co zrobi Twoje Dziecko, jeśli będziesz chory i nie będziesz w stanie Go wychowywać? Albo po prostu umrzesz, bo w porę nie wykryjesz choroby, która wymaga leczenia?

Nie masz dzieci? To pomyśl o swoich rodzicach. Dla każdej matki i ojca śmierć własnego dziecka to najgorsze, co może ich spotkać.

Pomyśl także o sobie i o tym, jak będziesz się czuł bezbronny, leżąc w szpitalnej sali. Zdany na łaskę i niełaskę innych ludzi. Z kaczką zamiast toalety.

Pytania na dziś

Czy wiesz o tym, że większość nowotworów jest uleczalna pod warunkiem, że są wykryte we wczesnym stadium? Czy robisz sobie raz w roku podstawowe badania? Czy jeśli Cię coś boli, idziesz do lekarza czy łykasz środek przeciwbólowy? Czy dbasz o zdrowie swojej rodziny?

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

3 komentarzy dla “Jak dbasz o siebie?”

  1. Świetny wpis, potrząsa i daje do myślenia! Ja jestem tego przypadkiem – dbałam o wszystkich i o wszystko, tylko nie o siebie, aż się rozchorowałam. Teraz nie ma przebacz, trzeba się sobą zająć żeby móc zajmować się innymi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *