docen-to-co-masz

Historia

ON jest ciągle niezadowolony. – Nienawidzę tej roboty – mówi, wstając rano z łóżka. – Jak pomyślę, że cały dzień będę musiał siedzieć przy kompie i użerać się z tymi ludźmi, to wszystkiego mi się odechciewa. Ludzie są po prostu okropni , mam ich po dziurki w nosie – dodaje. –  I jeszcze cały dzień będę musiał słuchać paplaniny koleżanek z pracy – narzeka dalej.

Komentarz

Czasami mamy wiele, a mimo to jesteśmy niezadowoleni. Marudzimy, że za mało zarabiamy, że dzieci są nieznośne a partner nam nie pomaga, trzeba rano wyjść z psem a nasza mama ciągle zrzędzi. Pomyśl, co zrobiłbyś, gdyby ich wszystkich nie było? Jeśli  pewnych osób lub rzeczy nie brakowałoby Ci to oznacza, że czas nad nimi popracować. Za inne – podziękuj i ciesz się, że je masz.

Jeśli wyjdziesz z założenia, że Ty sam jesteś odpowiedzialny za wszystko, co się w Twoim życiu dzieje, to przestaniesz mieć pretensje do innych. Jesteś niezadowolony z pracy? Twoje relacje z innymi nie są satysfakcjonujące? Zrób coś z tym! I przestań narzekać!

Czasami narzekanie wynika z faktu, ze w naszym otoczeniu inni tez narzekają. Wtedy mimowolnie zaczynamy robić to samo i w krótkim czasie sami stajemy się narzekaczami, nierzadko nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nie pozwól, aby inni przy Tobie narzekali! Jeśli to jest jednorazowa sytuacja, to jest ok – w końcu każdy z nas musi się wyżalić od czasu do czasu. Jeśli jednak ktoś cały czas narzeka przy Tobie – pytaj go za każdym razem: ‚Co zamierzasz z tym zrobić’?

Okaż wdzięczność za wszystko dobre, co Cię w życiu spotyka. Doceń rodziców – którzy do końca swojego życia będą kochać Cię najbardziej na świecie, kochającego partnera – w którym masz wsparcie i który szykuje Ci rano śniadanie, dzieci – które sprawiają, że czujesz się spełnionym rodzicem, psa – który jest Twoim największym przyjacielem i za każdym wita Cię serdecznie w drzwiach, kiedy wracasz styrany do domu, pracę – dzięki której masz fajne rzeczy, możesz chodzić w fajne miejsca i jechać na fajne wakacje, fajnych znajomych – z którymi możesz poplotkować i oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków. Wdzięczność powoduje, że inni bardziej o Ciebie dbają. Krytykując ich, osiągasz odwrotny efekt.

A co, jeśli jesteś niezadowolony ze swoich bliskich? Zmień Wasze relacje na bardziej satysfakcjonujące! I pracuj nad każdą z nich do momentu, aż będziesz z nich zadowolony.

Pytania na dziś

Co bliscy zrobili dzisiaj dla Ciebie? Czy podziękowałeś im za  to? Czy doceniasz to, co inni robią dla Ciebie? Czy wśród Twoich najbliższych są życiowe marudy? Czy umiesz rozwiązywać swoje problemy?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *