Zorganizuj Sobie Zdrowie

Historia

Popołudniu JEJ Synek dostał gorączki. Myślała, że jest chory, ale wieczorem temperatura spadła. Podobnie było następnego dnia. I jeszcze kolejnego. Temperatura rosła, spadała i to zawsze po obiedzie, na którym jedli mirunę. Lekarz wyjaśnił, że to rzadki przypadek, ale faktycznie tak może być. Sytuacja potwierdziła się, kiedy przedszkolanki pomyliły się i nieopatrznie podały Synkowi mirunę na obiad.

Komentarz

Czy wiesz, że gorączka może oznaczać alergię? Zwłaszcza taka, która nagle rośnie, a potem równie szybko spada? W takim przypadku warto zastanowić się, co mogło ją spowodować. Co jedliśmy, gdzie przebywaliśmy i czego dotykaliśmy. Bo takie nagłe wzrosty i spadki powinny skłonić nas do przemyśleń.

Uwaga! Rady zawarte w tym artykule potraktuj proszę jako sugestię i w żadnym razie nie traktuj ich jako porady medycznej. W każdym przypadku skonsultuj swój przypadek z odpowiednim specjalistą.

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

7 komentarzy dla “Czy alergen może wywołać gorączkę?”

  1. Kolejna rzecz, o której nie wiedziałam. Nasz synek kiedy był malutki miewał czasami takie jednodniowe stany podgorączkowe – ale nie były to jakieś gwałtowne i duże skoki, a pediatra stwierdził, że w tym wieku to normalne. Przy starszym dziecku faktycznie zaczęłabym się zastanawiać i niepokoić – zawsze warto takie rzeczy konsultować z pediatrą.

    1. Klaudia, pamiętaj, że alergię może wywołać nie tylko bakteria, ale także kandydoza oraz pasożyty. Po ich wyleczeniu większość objawów ustępuje.

  2. Z naszym synkiem przeszliśmy wiele i temat alergii, alergenów nie jest mi obcy. U nas główna alergia jest nabiał, który tak mocno i silnie podraznil kosmki jelitowe, ze wyszła alergia na gluten i wiele innych produktów. Pojawiała sie gorączka, kaszle, katary, ale tych harakterystycznych objawów jak wysypka czy bóle brzuszka – tego u nas nie było.

    1. Te objawy nie muszą występować równocześnie. Przy alergii na nabiał warto sprawdzić glistę ludzką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *