Zorganizuj Sobie Zdrowie

Historia

Popołudniu JEJ Synek dostał gorączki. Myślała, że jest chory, ale wieczorem temperatura spadła. Podobnie było następnego dnia. I jeszcze kolejnego. Temperatura rosła, spadała i to zawsze po obiedzie, na którym jedli mirunę. Lekarz wyjaśnił, że to rzadki przypadek, ale faktycznie tak może być. Sytuacja potwierdziła się, kiedy przedszkolanki pomyliły się i nieopatrznie podały Synkowi mirunę na obiad.

Komentarz

Czy wiesz, że gorączka może oznaczać alergię? Zwłaszcza taka, która nagle rośnie, a potem równie szybko spada? W takim przypadku warto zastanowić się, co mogło ją spowodować. Co jedliśmy, gdzie przebywaliśmy i czego dotykaliśmy. Bo takie nagłe wzrosty i spadki powinny skłonić nas do przemyśleń.

Uwaga! Rady zawarte w tym artykule potraktuj proszę jako sugestię i w żadnym razie nie traktuj ich jako porady medycznej. W każdym przypadku skonsultuj swój przypadek z odpowiednim specjalistą.

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

7 komentarzy dla “Czy alergen może wywołać gorączkę?”

  1. Kolejna rzecz, o której nie wiedziałam. Nasz synek kiedy był malutki miewał czasami takie jednodniowe stany podgorączkowe – ale nie były to jakieś gwałtowne i duże skoki, a pediatra stwierdził, że w tym wieku to normalne. Przy starszym dziecku faktycznie zaczęłabym się zastanawiać i niepokoić – zawsze warto takie rzeczy konsultować z pediatrą.

    1. Klaudia, pamiętaj, że alergię może wywołać nie tylko bakteria, ale także kandydoza oraz pasożyty. Po ich wyleczeniu większość objawów ustępuje.

  2. Z naszym synkiem przeszliśmy wiele i temat alergii, alergenów nie jest mi obcy. U nas główna alergia jest nabiał, który tak mocno i silnie podraznil kosmki jelitowe, ze wyszła alergia na gluten i wiele innych produktów. Pojawiała sie gorączka, kaszle, katary, ale tych harakterystycznych objawów jak wysypka czy bóle brzuszka – tego u nas nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *