Opowieść o tym, czego pragną mężczyźni zacznę od wypowiedzi bardzo mądrego faceta: Marka Opaski, autora bloga www.bajkowytata.com

„Kobiety! Gdy o nich pomyślę od razu nasuwają mi się jednocześnie „ochy” i „achy”. Kobiety mają to do siebie, że ciężko czasem z nimi żyć, ale bez nich też jakoś tak żyłoby się źle. Uważam, że dobre i złe cechy i tak pochodzą przede wszystkim z wcześniejszego wychowania, doświadczeń czy charakteru. To, ze człowiek jest kobietą czy mężczyzną nie określa go od razu serią ustalonych i stałych cech. Pewne zachowania można jednak przypisać większości.”

Które zachowania mężczyźni cenią najbardziej? Poniżej lista. Zapraszam do lektury!

1 – Pewność siebie

Pewnie nie raz w swoim życiu zastanawiałyście się nad tym, dlaczego niektóre brzydule mają takie powodzenie wśród mężczyzn. No to ja Wam powiem dlaczego – bo mają swoje życie, są pewne siebie, a to sprawa, że żaden facet nie czuje żadnego ciśnienia i każdy, ale to każdy, czuje się w ich towarzystwie komfortowo. I nie musi ciągle zapewniać o ich urodzie, intelekcie, wiedzy i innych takich. Bo te dziewczyny same to wiedzą i nie potrzebują na to żadnego potwierdzenia tym bardziej o facetów, którzy raz są, a raz ich nie ma. Więc jeśli możecie, zacznijcie od wzmacniania tej pewności siebie tak, żeby dać żyć i sobie i innym 😊

O tym, jak wzmocnić pewność siebie przeczytacie Tutaj (KLIKNIJ tutaj i dowiedz się więcej)

Samodzielność

 • „Wkurzają mnie kobiety, które umniejszają swoją wartość i umiejętności, powtarzając jak mantrę: „jestem taka beznadziejna….” albo „nie nadaję się do tego….. „(Anonim)
 • „Nienawidzę tych głupich zachowań kobiet, które narzekają na siebie tylko po to, żebym powiedział, jak wspaniale wyglądają. Takie wymuszone komplementy działają na mnie jak płachta na byka”(Jarek)
 • „Kręcą mnie pewnie siebie laski, które nawet będąc z brzuchem, wiedzą, że są warte miliony. Taka właśnie jest moja narzeczona i dlatego się z nią wkrótce ożenię” (Marek)
 • „To jak kobieta traktuje samą siebie, jest dla mnie drogowskazem, jak ja mam ją traktować”(Robert)
 • „Cenię kobiety, które nie boją się zostać same” (Janek)

2 – Samodzielność i zaradność

Bo żaden facet nie chce mieć przy sobie balastu, który ciągle tylko ciąży i ciąży i nic od siebie nie daje w zamian. Co to oznacza? Że na topie są kobiety, które same potrafią zadbać o siebie i swoje dzieci. Bo mając taką świadomość, żaden facet ich nie zostawi. Bo wie, że bez niego też sobie poradzi, a to motywuje. W końcu facet to zdobywca i najbardziej kręci go, kiedy musi się choć trochę wysilić. Zgodzicie się ze mną?

Więc jeśli możecie, popracujcie nad własną samodzielnością, zwracając jednak uwagę na to, żeby nie przesadzić w drugą stronę. O czym piszę? O syndromie Zosi Samosi, która w domu zrobi wszystko sama i która najlepiej ściera kurze, najlepiej myje auto i umywalkę w łazience. I przy której każdy facet będzie się czuł zbędny.

Samodzielność i zaradność wiążą się także z samodzielnością finansową, bo faceci bardziej cenią kobiety, które wnoszą coś do wspólnego majątku, więc nawet jeśli jesteś młodą mamą na urlopie wychowawczym, zacznij coś dorabiać na boku, żeby mieć kasę chociaż na przysłowiowe waciki lub choćby rozwijaj swoje pasje. Bo faceci doceniają takie rzeczy.

Zosia Samosia

 • „Bazując na doświadczeniu które posiadam, w kobietach najbardziej cenię samodzielność i zaradność. Zarówno życiową, jak i taką techniczną taką jak wymiana żarówki, skręcenie mebla z Ikea. Najbardziej jednak doceniam kobiety, które posiadając zarówno zaradność, jak i samodzielność, umieją prosić o pomoc, gdy staną przed przeszkodą nie do przejścia w pojedynkę. Bardzo cenię kobiety, które mimo posiadanych zdolności, umożliwiające im samodzielne przetrwanie we współczesnym świecie, pozwalają mężczyzną, traktować się jak kobiety” (Dżon Dell- bloghejter.pl)
 • „W naszym domu to moja żona zajmuje się porządkami. Kiedyś było inaczej i każdy z nas miał swoje obowiązki, ale jak zaczęła doczepiać się do każdego nieodkurzonego okruszka, to odpuściłem. Skoro robi to lepiej, to proszę!” (Anonim)
 • „Cenię samodzielne kobiety, ale lubię też, kiedy mogę im w czymś pomóc. Wtedy czuję się prawdziwym facetem” (Anonim)
 • „Moja żona pracuje w domu zajmując się dziećmi, a ja w pracy. Umówiliśmy się na taki układ i każdemu z nas to pasuje. Pomimo tego, że pracę zarobkową wykonuję wyłącznie ja, część swojego wynagrodzenia przelewam na konto mojej żony tak, żeby też miała własne pieniądze. To był jeden z warunków, dla którego zgodziła się, że zostać z dziećmi jeszcze rok w domu i za to ją cenię” (Anonim)
 • „Kiedy urodziło nam się dziecko, moja kobieta wykorzystała urlop macierzyński na rozwijanie własnych pasji. Zrobiła z nich własny biznes i do pracy już nie wróciła”(Roman)
 • „Wielozadaniowość. Mam największy szacunek do matek, które potrafią przetrwać ciążę, a potem jednocześnie pracować z domu, w domu (to powtórzenie to nie przypadek – istnieje duża różnica), przy dzieciach i jeszcze nieporadnego męża doglądać”(Bajkowytata.com)

3 – Zdecydowanie w działaniu

Mężczyźni cenią kobiety, które mają własne zdanie, mówią o tym, czego chcą i umieją samodzielnie wybrać danie w restauracji. Szanują także te dziewczyny, które nie boją się powiedzieć: ”NIE”, nawet, jeśli jest ono odmienne od ich zdania. I nawet jeśli potem się z tego powodu złoszczą, to doceniają to, bo to oznacza, że mają przy sobie myślącą trzeźwo babkę, a nie małą dziewczynkę, która bez nich nie wie nawet jaki chleb kupić. Zdecydowanie i upartość dzieli jednak cienka linia, więc przy podejmowaniu decyzji warto zwrócić na to uwagę, żeby stawiać na swoim tylko w naprawdę ważnych kwestiach i zawsze brać pod uwagę potrzeby drugiej osoby. Bo w końcu żyjemy razem, prawda?

Jeśli masz problem z podejmowaniem decyzji, przeczytaj ten WPIS (Kliknij tutaj i przeczytaj więcej).

Brak zdecydowania

 • „Najbardziej zniechęca mnie brak zdecydowania, kiedy ONA nigdy nie wie, nie ma pojęcia, nie jest pewna, a przede wszystkim 200 godzin wybiera to, co zje na obiad – czy to w restauracji, Mc”Donalds czy nawet w domu” (Przemysław Peyo Urbański)
 • „Nie znoszę kiedy kobiety, z którymi się spotykam ulegają moim zachciankom i godzą się na to, co im zaproponuję, chociaż wiem, że tak naprawdę mają ochotę na coś innego. Ta dwulicowość doprowadza mnie do szału i sprawia, że się na nie złoszczę. Moim marzeniem jest, aby w końcu któraś powiedziała mi: ”Dość! Stop!”. Myślę, że taką laskę byłbym w stanie szanować i być z nią na dłużej (Jarek)
 • „Czasami wypuszczam moją żonę i sprawdzam, na co jeszcze się zgodzi dla świętego spokoju” (Anonim)
 • „Zawsze imponowało mi to, że moja żona wiedziała, czego chce, bo dzięki temu błyskawicznie podejmowaliśmy każdą decyzję. Niestety szybko okazało się, że teraz wszystkie decyzje chce podejmować sama, co skutkuje za każdym razem kłótnią” (Anonim)
 • „Zdecydowaniu mówię – tak, upartości – nie!”(Janek)

4 – Kobiecość

Tę cechę wskazali praktycznie wszyscy, pytani przeze mnie faceci. Co najważniejsze większość z nich wymieniła w tym punkcie nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także typowo kobiece cechy charakteru takie jak: delikatność, wrażliwość, poczucie humoru, dystans, umiejętność pokojowego rozwiązywania problemów i troska o drugą osobę, którą większość facetów docenia. Sporo z nich pisała także o wulgaryzmach i o tym, że w ustach kobiety brzmią one strasznie. Więc jeśli możecie dziewczyny, wykreślcie brzydkie słowa ze swojego słownika.

Kobiecość

 • „Brak kobiecości to cecha, której nie byłbym w stanie zaakceptować. Chodzi tu nie tyle o wygląd zewnętrzny ale o wnętrze i brak delikatności, wrażliwości czy też opiekuńczości, zwłaszcza w starszym wieku” (Przemysław Peyo Urbański)
 • „Nie kręcą mnie wyrachowane babki, które ciągle udają miłe, ale po bliższym poznaniu okazuje się, że po prostu realizują jakiś tam swój cel. Może i do łóżka się nadają, ale do życia? Z pewnością nie!” (Anonim)
 • „Kobieta chodząca po domu w starych, brudnych ciuchach działa odpychająco na każdego faceta” (Jarek)
 • „Kiedy pojechaliśmy ze znajomymi na biwak i zobaczyłem bieliznę suszoną przez żonę mojego kolegi, to zamarłem, że można chodzić w tak zniszczonych i zszarzałych majtkach. Ohyda!” (Anonim)
 • „Lubię u kobiet te wszystkie sukienki, pończoszki, rajstopki i inne, kobiece elementy garderoby. Spodnie, może i są praktyczne, ale nie podkreślają kobiecej sylwetki” (Janek)
 • „Tu nie chodzi o szerokie biodra czy zgrabną pupę, choć oczywiście to także jest ważne, ale o takie typowo kobiece podejście do życia, w tym ciepło, wrażliwość i energię życiową, sprawiającą, że dom staje się prawdziwym, rodzinnym domem (Bajkowy tata)
 • „Nie toleruję, gdy niewiasta klnie jak przysłowiowy szewc, a jak do tego jeszcze obgryza paznokcie, to już w ogóle jest na straconej pozycji” (Dżon Dell)
 • „Po wejściu na plażę zastanawiałem się, jak niektóre kobiety mogą doprowadzić się do takiego stanu? Gruba nadwaga, wszędzie cellulit i jeszcze jedzą frytki? Czy ich mężowie tego nie widzą?”(Jarek)
 • „Uśmiech potrafi zmiękczy nawet najtwardsze kolana, a inteligencje emocjonalna to kobieca cecha, dzięki której Świat nie jest tylko czarno-biały jak u facetów (Bajkowytata)

5 – Spryt

Jeśli nawet Twój facet udaje króla i władcę na zewnątrz to pamiętaj, że prawdziwy podział władzy jest zawsze w domu. Ideałem jest, kiedy to głowa rządzi, a kobieta jest szyją, którą tą głową kręci. Co to oznacza? Że dajesz mężczyźnie odczuć, że jest panem i władcą, co mile łechce jego ego, ale ………..I tu przydaje się spryt. I chociaż nasi mężczyźni widzą to doskonale, cieszy ich to, że choćby pozornie nadal są tymi królami, więc godzą się na te nasze mniejsze lub większe manipulacje o ile oczywiście, wychodzą na tym dobrze. I o ile tą szyją są mądre babki.

Jeśli chcesz działać sprytnie, nie narzucaj MU swojego zdania, powiedz jasno, czego chcesz, daj szansę na przedstawienie swojej opinii, jednym słowem pozwól podjąć decyzję i zdecydować za siebie – w końcu jest dorosły, czyż nie? Poza tym  zawsze możesz powiedzieć: ”Mnie to nie pasuje”. I zobaczyć, co z tym zrobi.

Żeby nasze działania przyniosły skutek, jeśli chcesz coś od swojego faceta powiedz mu o tym wprost. Najlepiej rzeczowo i konkretnie, bo jeśli mówisz o czymś ważnym i pozwalasz sobie przy tym na emocje, ON nie zakoduje z tego nic. A przynajmniej nie zwróci uwagi na to, co dla Ciebie jest najważniejsze.

Spryt w związku

 • „Cenię moją żonę za to, że z tego co mówię, umie wyłuskać istotę problemu i od razu podsuwa mi kilka, konkretnych rozwiązań z których mogę wybrać to, które mi najbardziej odpowiada”(Anonim)
 • „Kiedy moja żona zaczyna wylewać swoje żale, wyłączam się. Nie radzę sobie z jej nadmiarem emocji. Zaczynam jej słuchać, kiedy mówi konkretnie” (Anonim)
 • „Nawet nie wiem kiedy robię to, czego oczekuje ode mnie moja żona. Jestem pod wrażeniem jej sprytu”(Krzyś)
 • „Jak nie chcę rozwiązać jakiegoś problemu, to moja żona rozwiązuje go sama”(Anonim)
 • „Moja żona jest lepsza niż negocjatorzy z mojej firmy” (Anonim)
 • „Jak żona zaczyna krzyczeć, zaczynam traktować ją jak desperatkę. Nakładam wtedy słuchawki na uszy i włączam na muzykę. Wracam do niej, kiedy się uspokoi. (Boguś)
 • „Każdy facet powinien przejść taki poligon – seksapil połączony z umiejętnościami manipulacji behawioralnej, której mogliby się uczyć najlepsi stratedzy”(Bajkowytata.com)
 • „Doskonale wiem, kiedy moja kobieta specjalnie się przymila, żeby coś ugrać dla siebie. Potrafi usiąść na moich kolanach, posłodzić mi, a potem czule całując i przeczesując moje włosy pyta, czy mogę pojechać na drugi koniec miasta do nowy toster, bo stary się zepsuł. No i jadę”(Boguś)

6 – Daj mu zatęsknić

Wszystko w nadmiarze szkodzi, także kobieta którą się ma 24h/dobę, więc zadbaj o to, żeby każdy z Was mógł przez chwilę pobyć sam. Faceci reagują bowiem na brak kontaktu, a kiedy tęsknią – kochają nas jeszcze bardziej i doceniają, to co mają.  Zrób więc wszystko, żeby Wasze życie nie stało się rutyną.

Daj mu zatęsknić

 • „Moja żona ciągle mi powtarza, że jesteśmy rodziną i wszędzie musimy jeździć razem. Czasami czuję się jak w więzieniu”(Kamil)
 • „Doceniam to, że moja kobieta nie wydzwania do mnie podczas moich służbowych wyjazdów. To powoduje, że nie czuję ciśnienia i sam do niej dzwonię po kilka razy dziennie” (Anonim)
 • „Mamy zdrowy układ, raz na imprezę idziemy sami, a raz osobno i żadne z nas nie robi tego powodu problemu. Po prostu sobie ufamy” (Janek)
 • „Ilekroć chcę gdzieś wyjść sam, moja żona wymyśla tysiąc różnych rzeczy, które natychmiast trzeba zrobić, co sprawia, że każde moje wyjście kończy się kłótnią”(Anonim)
 • „Moja kobieta żąda ode mnie ciągłego kontaktu i wścieka się, jak nie odpowiadam od razu na jej sms-y. To jest bardzo męczące” (Anonim)

7 – Wdzięczność

Kiedy mężczyźni są skłonni zrobić dla nas wiele rzeczy? Wtedy, kiedy po pierwsze ich do tego nie zmuszamy, ale także wówczas, kiedy im za to dziękujemy. Bo każdy facet chce się poczuć jak rycerz na białym koniu, w naszych oczach oczywiście. Więc jeśli Twój ukochany wymienił opony w Twoim aucie – podziękuj mu za to!

Pisząc o wdzięczności, wspomnę jeszcze o nadmiernych oczekiwaniach. Każda z nas czegoś chce, ale warto pamiętać, że większość naszych marzeń musimy zrealizować same. Bo to właśnie my same jesteśmy odpowiedzialne za nasze szczęście, a nie nasi mężczyźni. Więc jeśli masz nadmierne oczekiwania – przystopuj trochę, bo żaden facet tego nie udźwignie.

Wdzięczność

 • „Moja była żona ciągle wybrzydzała, jak jej coś kupiłem, co sprawiło, że potem nawet na urodziny nie dawałem jej prezentów”(Anonim)
 • „Wkurza mnie, jak zrobię w domu pyszne śniadanie i nie usłyszę nawet słowa: ”dziękuję””(Anonim)
 • „Kiedy moją żonę bolała głowa, wziąłem dzieci na spacer, żeby mogła sobie odpocząć. To było fajne, kiedy mi za to podziękowała”(Boguś)
 • „Moja kobieta ciągle powtarza, że gdyby mnie nie spotkała, jej życie wyglądałoby zupełnie inaczej i zostałaby znaną skrzypaczką. Czasami mam ochotę wyjść z domu i nie wrócić (Anonim).
 • „Cenę moją żonę za to, że realizuje swoje pasje. Nawet po urodzeniu dziecka biegała z wózkiem po parku”(Tomek)

8 – Tajemniczość

Mężczyzn pociąga coś, czego nie mają, więc jeśli daruj sobie zapewnienia w stylu: ”Dla Ciebie wszystko”. Bo nawet jeśli na początkowym etapie znajomości faceta to kręci, to potem, prędzej czy później zacznie nudzić. Staraj się więc dawać, a potem cofać się te przysłowiowe dwa kroki do tyłu tak, żeby nigdy nie miał 100 proc pewności, że jesteś jego i tylko jego.

Zachowaj także dla siebie niektóre rzeczy i nie opowiadaj ze szczegółami, jak spędziłaś wieczór z przyjaciółmi. Odrobina tajemniczości wzmacnia pożądanie, ale przecież o to nam chodzi, żeby nawet po 10 latach wszystkim nam się chciało.

Tajemniczość w związku

 • „Kiedy moja kobieta wychodzi wystrojona na spotkanie z koleżankami, staję się zazdrosny. Czasami zastanawiam się, co ona tam robi”(Krzyś)
 • „Męczy mnie ciągłe powtarzanie mojej żony, że jestem jej ukochanym mężczyzną. Czasami myślę, że cokolwiek bym nie zrobił to i tak by mnie kochała I zastanawiam się, czy to chodzi o bycie żoną czy o bycie konkretnie ze mną. Trochę przypomina to desperację zwłaszcza, kiedy powtarza mi to, kiedy niewłaściwie się zachowuję i zamiast huknąć na mnie, opowiada te wszystkie dyrdymały” (Kamil)
 • „Cieszy mnie to, że czasami wychodzimy osobno, bo to sprawia, że staję się zazdrosny (Tomek)”
 • „Kiedyś moja żona wisiała nade mną cały czas i czułem się osaczony. Dopiero, kiedy powiedziałem, że dłużej tak nie dam rady, odpuściła”(Anonim)

9 – Umie mnie ustawić

Kiedy facet zachowuje się niewłaściwie, a Ty nie robisz z tym nic, to jesteś na spalonej pozycji i możesz mieć pewność, że prędzej czy późnej przestanie Cię szanować. Jak powiedzieć, to, co chcesz powiedzieć, żeby zadziałało? Na pewno krótko i zwięźle, tak, żeby wiedział o co chodzi, bez zrzędzenia – którego on i tak nie będzie słuchać i bez ciągłego gadania o zranionych uczuciach – żeby nie wyjść na desperatkę.

 • „Często śpię na kanapie, jak źle się zachowam, ale „kar” w repertuarze mojej żony jest dużo więcej. Jest tak nieprzewidywalna, że nie wiem, jak się zachowa, a to sprawia, że coraz częściej jestem grzeczny”(Wiesiek)
 • „Jeśli powiem coś nie tak, to zawsze reaguje, nawet w miejscu publicznym, więc zawsze staram się trzymać poziom, żeby nie zrobić sobie siary”(Anonim)
 • „Kiedyś zabalowałem do rana i nie uprzedziłem swojej narzeczonej, że wrócę późnej. Kiedy przyszedłem do domu jej już nie było. Wyłączyła komórkę i zniknęła małpa na cały dzień, a ja włosy z głowy sobie wyrywałem, bo sądziłem, że coś się stało. Wróciła wieczorem jak gdyby nigdy nic. To był mój ostatni wyskok. Teraz dzwonię nawet wówczas, jak stoję w korkach”(Paweł)
 • „Kiedy zachowuję się niewłaściwie, moja kobieta znika z mojego Świata. Wraca późno z pracy, umawia się z koleżankami do kina, dopóki jej nie przeproszę”(Karol)
 • „Kiedy na imprezach nie poświęcam czasu mojej ukochanej, ta rewanżuje mi się błyskawicznie i już po paru minutach jest otoczona wianuszkiem wpatrzonych w nią mężczyzn. Potem patrzy na mnie bezczelnie i wznosi toast za zwycięstwo. Bo wie, że szlag mnie wtedy trafia. Zero zrzędzenia, tylko czyny. To na mnie zawsze działa. (Anonim)

A czego faceci nie znoszą w kobietach? Prawie wszyscy Panowie wskazali na

model cierpiętnicy,

która ciągle strzela fochy, ciągle jej nic nie pasuje, wszyscy się na nią uwzięli, a cały Świat sprzysiągł się przeciwko niej. Mówmy o kobiecie, która jest niezorganizowana życiowo, nie wie czego chce, nie umie rozwiązać najmniejszego problemu i wiecznie się nad sobą użala, jaka to jest biedna i nieszczęśliwa.

Model cierpiętnicy

 • „Co mnie najbardziej zniechęca w kobietach? Użalanie się nad sobą, bo czasem Świat naprawdę może być i jest czarno-biały, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko wziąć ręcznik i je wytrzeć (Bajkowytata)
 • „Ciągłe fochy, żale i ogólna depresja jaka to ja jestem taka czy owaka a Jolka ma nowe szpilki i biust to chyba najbardziej wkurzająca cecha u kobiet” (Dżon Dell)
 • „Słowo „depresja” wywołuje u mnie mdłości, bo moja matka ciągle o niej wspominała. Każdy z nas ma gorsze dni, a depresja to choroba a nie chwilowy zły nastrój” (Anonim)
 • „Nienawidzę kobiet, które nie potrafią wziąć się w garść” (Boguś)
 • „Nie lubię, kiedy kobiety roztrząsają godzinami o czymś, co nie jest warte uwagi” (Karol)
 • „Kiedy kobieta zaczyna narzekać, wywołuje to we mnie złość. Co innego powiedzieć o tym, a co innego gadać o tym samym cały dzień” (Krzyś)
 • „Kiedy mówię kobiecie komplement, a ona odpowiada, że to nieprawda i zaczyna wymieniać 100 powodów, dlaczego jest brzydka, to mam ochotę jej przytaknąć” (Krzyś)
 • „Moja była dziewczyna ciągle narzekała, wynajdując w każdej sytuacji same wady. To było nie do zniesienia”(Krzyś)
 • „Kocham swoją żonę, ale przeraża mnie to, że nie potrafi sobie z niczym poradzić. Nawet kłótnia dzieci w piaskownicy potrafi wytrącić ją z równowagi, a potem muszę ją uspokajać” (Anonim)

Za pomoc w pisaniu tekstu dziękuję:

Oraz wszystkim Chłopakom, którzy wypowiadali się anonimowo.

Merci 😊

 

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

16 komentarzy dla “Co kręci facetów?”

 1. Czuję, że nie wszystko zostało powiedziane. Może dlatego, że o kobietach napisano już całe epopeje, od zarania świata, mężczyźni piszą i śpiewają o nich. Kobiety to jest temat rzeka, niekończąca się opowieść.

 2. Ciekawy artykuł, chociaż ciężko mi się do niego odnieść, bo kobieta też nie jest produktem, który musi mieć to to to i to, aby zainteresować mężczyznę. Cechy, które są tu opisane pasowałyby do każdego człowieka bez względu na płeć, wiek, rasę czy kulturę. Ale widać, że sporo pracy zostało w niego włożone.

  1. Jasne, że nie jest. To raczej wpis o tym, jaka powinna być idealna kobieta wg. mężczyzn, bo życie rządzi się swoimi prawami i nikt idealny nie jest. Ale fakt faktem natury się nie oszuka 🙂

 3. Myślę, że to jest wpis dla kobiet, dlatego jako facet nie odniosę się do meritum, choć po przeczytaniu mam wrażenie, że jestem chyba jakiś nietypowy.

  Jedna sugestia do poprawki: nie ma czegoś takiego jak „wygląd zewnętrzny”. Jest wygląd. Po prostu.

  1. A jeśli same zwracamy innym uwagę na to, że coś źle robimy, to inni też będą prawda? Bo wówczas dajemy innym na to przyzwolenie …..

 4. Mhm, ciekawe jest to, co mężczyźni mówili o wdzięczności i sprycie. Przyznam szczerze, że nie pomyślałam, że to może być dla nich ważne. Może dlatego, że „mój egzemplarz” raczej nie przywiązuje do tego wagi. Ale ….może się mylę 🙂
  Natomiast jeśli chodzi o „cierpiętnicę” to powiem, że ja również nie cierpię „cierpiętnic”. Nic mnie tak nie drażni, jak wiecznie biedna żona, taka bezradna wobec wszystkiego. Och, och, jaka ja biedna. A także kobieta, która nie potrafi sobie sama w życiu poradzić i ze wszystkim oczekuje, że partner zrobi za nią lub ewentualnie z nią.
  Świetne zestawienie. Widać, że duuużo pracy w nie włożyłaś. Jestem pod wrażeniem 🙂

  1. Dzięki Monika 🙂 Co do sprytu to właśnie okazało się, że jest on w cenie – stąd pomysł na nowy dział na fanpage „Kobiece sztuczki”;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *