zorganizuj sobie zycie

Historia

ONA chce być lubiana za wszelką cenę. Podczas spotkań ze znajomymi robi wszystko, aby inni w JEJ towarzystwie czuli się superkomfortowo. Jeśli widzi jakiś problem, udaje, że go nie ma, a jak puszczą JEJ nerwy, to pozwala sobie co najwyżej na uszczypliwe uwagi. Z uśmiechem na ustach. Żeby nikt nic JEJ nie zarzucił. I każdy JĄ lubił. Bez wyjątku. Bo przecież jest taka miła.

Komentarz

Nie zgrywaj się na kogoś, kim nie jesteś. Nie przebywaj z ludźmi, których nie lubisz. Nie podlizuj się komuś, kto jest bezwartościowy. Nie warto zmieniać się tylko po to, żeby ktoś Cię polubił. Bo po pewnym czasie zabraknie Ci sił na zgrywanie się i z Waszej przyjaźni i tak zostaną nici. A nawet jeśli uda Ci się przechytrzyć innych, to i tak będziesz ciągle niezadowolona lub Twoje zdrowie odmówi Ci posłuszeństwa.

Na Świecie jest mnóstwo osób, które mogą Cię polubić. Za to, jaka jesteś. I za to, kim jesteś. Takie prawdziwe relacje są szczere – nie musisz nic udawać, nie musisz się zgrywać, nie musisz nic. Ludzie, którzy lubią Cię naprawdę, będą z Tobą nawet wtedy, kiedy będzie Ci ciężko. Pomogą Ci w trudnej sytuacji. I w tej fajnej też, kiedy odniesiesz sukces.

Ludzie, którzy cię nie lubią, będą z Tobą tylko wówczas, kiedy będziesz podzielać Ich poglądy. Nie będą szanować Twojego zdania. Bo nie będzie Im na Tobie zależeć. I na Twoich uczuciach też nie. Ani na tym, co myślisz.

Pytania na dziś:

Czy udajesz fajną i miłą laskę? Jeśli tak, to czemu to robisz? Może w domu uczono Cię, żeby uśmiechać się, nawet jak jest źle? Może się boisz odrzucenia? I tego, że będziesz taka, jak wszystkie dziewczyny na Świecie, co sprawi, że nie będziesz wyjątkowa tylko po prostu zwyczajna? Czy zależy Ci na prawdziwych emocjach czy iluzorycznym życiu? Czy uważasz, że musisz coś zrobić, żeby zasłużyć na szacunek innych? Czy inni szanują Cię za to, im jesteś? Czy masz wokół siebie co najmniej jedną osobę, przy której możesz być szczera? Czy możesz powiedzieć tej osobie o tym, co naprawdę myślisz?

Podziel się wpisem z innymi:
20

Odwiedź nas:

Facebook
Google
Pinterest
Instagram

5 komentarzy dla “Czy jesteś miłą laską?”

  1. Udawanie w żadnym przypadku nie popłaca. Warto w każdej sytuacji reagować z takiego poziomu autentyczności, na jaki w danej roli żcyiowej chcemy lub możemy sobie pozwolić.

  2. Wolę mieć jednego przyjaciela niż tysiąc znajomych. Jakość ponad ilość 🙂 Kiedyś nawet usłyszałam, że jestem aspołeczna. To nie jest prawda 🙂 Nie izoluję się od innych ludzi, ale też nie przebywam na siłę w towarzystwie, które mi nie odpowiada. Nie lubię gwiazdorzyć. Bo i po co?

    Swoją drogą masz wyjątkowy talent w opisywaniu w swoich artykułach pewnych stereotypów , czy narzuconych przez społeczeństwo wzorów zachowań. Nie koniecznie słusznych , ale zazwyczaj ogólnie przyjętych. Mam nadzieję, że Twój blog przeczyta wiele osób i się nad tym zastanowi 🙂 Będzie nam wszystkim żyło się wtedy o wiele przyjemniej, Będzie bardziej autentycznie, a nie tak jak wypada 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *